Výzkumné centrum AMO

Kdo jsme?

Výzkumné centrum Asociace pro mezinárodní otázky (VC AMO) je předním českým think-tankem, který není spjat s žádnou politickou stranou ani ideologií. Svou činností podporujeme aktivní přístup k zahraniční politice, poskytujeme nestrannou analýzu mezinárodního dění a otevíráme prostor k fundované diskuzi.

Hlavním cílem VC AMO je systematické sledování, analýza a komentování mezinárodního dění se zvláštním zaměřením na zahraniční politiku České republiky.

VC AMO bylo založeno v říjnu 2003 jako analytický útvar Asociace pro mezinárodní otázky se zaměřením na mezinárodní vztahy a zahraniční, bezpečnostní a obrannou politiku. Jádrem VC AMO je tým analytiků, jejichž prostřednictvím nabízí VC AMO odbornou expertízu v hlavních problémech světových regionů a klíčových otázkách současné mezinárodní politiky.

Co děláme?

Výzkumné centrum AMO zpracovává vlastní odborné studie ve formě briefing, policy a research papers. Tyto analýzy se zaměřují na aktuální otázky mezinárodní politiky, předkládají jejich kritické zhodnocení a nabízejí doporučení pro zainteresované aktéry. Analytické studie zpracováváme i na základě českých a mezinárodních grantových projektů. Pravidelným publikačním výstupem VC AMO je Agenda pro českou zahraniční politiku, komplexní hodnotící studie doplněná souborem doporučení.

VC AMO aktivně vstupuje do veřejné debaty o zahraniční politice, evropské integraci a mezinárodních vztazích. Součástí těchto aktivit byla např. alternativní koncepce české zahraniční politiky z roku 2011, diskutovaná s představiteli Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Analytici VC AMO poskytují komentáře k aktuálnímu dění prostřednictvím tištěných médií, rozhlasu, televize i sociálních médií. Dedikovanou platformou pro hodnocení mezinárodní politiky je blog AMO.

Důležitou součástí činnosti VC AMO je pořádání konferencí, workshopů a seminářů s účastí prestižních hostů z České republiky i zahraničí. Na naše akce zveme významné odborníky, aktivní i bývalé politiky, diplomaty, představitele byznysu i nevládního sektoru. Otevíráme tím prostor pro odbornou a otevřenou debatu o zahraniční politice a mezinárodních vztazích na vysoké úrovni.

Co nabízíme?

VC AMO poskytuje profesionální expertízu v oblasti mezinárodních vztahů a zahraniční politiky. Kvalitu našich výstupů garantuje tým analytiků, kteří absolvovali prestižní studijní programy v České republice i v zahraničí, a pevně nastavené procesy kontroly kvality prostřednictvím řídící struktury VC AMO.

Zájemcům o spolupráci nabízíme zpracování odborných analýz a komentářů v oblastech naší specializace. Placené studie zpracováváme pro státní úřady, mezinárodní organizace, diplomatická zastoupení v České republice, firemní sektor i neziskové organizace.

Máme rovněž rozsáhlé zkušenosti s organizací otevřených i uzavřených debat a kulatých stolů. Naše konferenční aktivity se řídí dlouhodobým harmonogramem, ale v případě výrazného zájmu jsme schopni flexibilně reagovat na potřeby našich partnerů.

Kontakt:

Vít Dostál
ředitel Výzkumného centra AMO
vit.dostal@amo.cz
gsm +420
603 104 687


Vyhledávání

Kalendář akcí

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Novinky e-mailem

Analytici AMO